DÜĞÜN HAZIRLIĞI

Gelinlik
Damatlık
İç Giyim
Ayakkabı
Takı - Pırlanta
Alyans
Gelin Çiçeği
Güzellik - Bakım

DÜĞÜN ORGANİZASYONU

Düğün Konsepti
Mekanlar
İstanbul Düğün Mekanları
Düğün Salonları
Davet Organizasyon
Fotoğraf
Düğün Pastası
Detaylar

SİZE ÖZEL

Düğün Takvimi
Balayı
Gerekli Evraklar
Gerekli Kontroller
Dans Kursları
Davetli Listesi
Firma Rehberi

GÜZELLİK - BAKIM


Evlenmek yepyeni bir dünyaya adim atmaktir. Bu dünyaya adim atmadan önce ruhen ve bedenen rahatlamak, arinmak ve güzelligine güzellik katmak ister insan. Ve hayalleri ile örtüsen, tüm beklentilerini karsilayabilecek kurum ve kisilerden yardim almak ister. Saç ve makyaji yapacak kisinin profesyonel olmasini ve hayallerinin gerçeklestirilmesini ister. Tüm beklentilerinin konusulup gerekli önerilerinin dinlenmesi için nikâh gününden 15 gün önce karsilikli görüsmek ve hatta provalar yaptirmak önemlidir. Saç kesim, renklendirme, saç uzatma sistemleri konusunda saç uzamalarinin yapacagi öneriler büyük önem tasir. Saçta yapilacak tonlamalarla gelin saçi daha belirginlestirilip daha çarpici görünmesi saglanabilir. Saç boyutlarinin ve yogunlugunun arttirilmasi konusunda kaynak, çit çit ve postis gibi ek saçlardan faydalanmanizda mümkün. Profesyonel bakim uygulamalariyla daha saglikli saçlara ulasmaniz da mümkün. Yapilan görüsmede tüm bu saç detaylarinin bir karara varilmasinin yaninda saç aksesuarlari da konusulmalidir. Nikâh günü kullanilacak olan duvak ve saç aksesuari provada kararlastirilmasi gereken önemli bir unsurdur.

Gelin ve Damat için en sancili geçen süreç nikâh hazirliklaridir süphesiz.
Gelin saç ve makyajinda, nikâh sekerine, dügün mekânindan nikah yüzüklerine kadar tüm ayrintilarin üzerinde detaylari düsünmek ve dogru seçimler yapip dogru kararlar verilmelidir.

Sıkı bir diyet programıyla fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. Ama unutmayın ki kilonuzu gelinlik provalarına başladığınız andan itibaren düğün gününe kadar sabit tutmak zorundasınız.
Epilasyona ihtiyacınız var ise düğünden en az 6 ay önce başlamalısınız. Bizim tavsiyemiz düğünden bir yıl önce epilasyon yaptırmanız.
Yüzünüzde, sırt veya göğüs dekoltenizde akne lekesi ve cilt bozukluklarınız varsa bunları lazer operasyonuyla yok edebilirsiniz. Korkmayın siz o gecenin prensesi olacaksınız.

Eğer bir kış gelini olacaksanız solaryuma girmeyi de düşünebilirsiniz. Beyaz gelinliğiniz bronz tende daha güzel duracaktır.
Bekârlığa veda partinizi bir SPA merkezinde en yakın kız arkadaşlarınızla yapabilirsiniz. Bütün günü aromalı masajlar, sauna, el ve ayak bakımlarıyla kendinizi ve arkadaşlarınızı şımartabilir, ışıl ışıl bir cilt ve dinlenmiş bir yüzle düğününüz boyunca etrafı büyüleyebilirsiniz.
Düğün gecenizde sizi izleyen bütün gözler bu kadar stresli bir dönemde nasıl böyle dinlenmiş göründüğünüzü anlayamayacaklar! 

 


 

 

kaynak: gelinin ajandası