DÜĞÜN HAZIRLIĞI

Gelinlik
Damatlık
İç Giyim
Ayakkabı
Takı - Pırlanta
Alyans
Gelin Çiçeği
Güzellik - Bakım

DÜĞÜN ORGANİZASYONU

Düğün Konsepti
Mekanlar
İstanbul Düğün Mekanları
Düğün Salonları
Davet Organizasyon
Fotoğraf
Düğün Pastası
Detaylar

SİZE ÖZEL

Düğün Takvimi
Balayı
Gerekli Evraklar
Gerekli Kontroller
Dans Kursları
Davetli Listesi
Firma Rehberi

DETAYLAR DÜĞÜN HİZMETLERİ

Hayallerinizdeki gibi bir evlilik için tüm hazırlıklar tamam. Artık düğünü problemsiz bir şekilde atlatmayı ve her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz. Peki düğün öncesinde ve düğün sırasında yaşanabilecek olası krizlere karşı hazırlıklı mısınız? Düğün hizmetleri.

Evlilik teklifi alma heyecanını üzerinizden atar atmaz, yeni bir heyecan kendini gösterir: Düğünü problemsiz atlatmak. Mükemmel bir düğün için iyi organize olmak ilk şarttır. Her şey düşünülmüş gibi görünse de son anda meydana gelen sorunlar canınızı sıkabilir. Tam nikah salonuna giderken topuğunuz kırılabilir veya gelinliğinizin eteği yırtılabilir. Bu tür tatsızlıklar yaşamamanızı diliyoruz.

Topuğunuz kırılır, ayakkabınız vurursa…

Dans etmeyi en çok istediğiniz gece topuğunuz kırılabilir veya ayakkabınız vurabilir. Ayakkabının rahat olup olmadığını anlamak için, düğün gecesi giyeceğiniz ayakkabıyı iki üç hafta önce satın alıp, evin içinde birkaç defa deneyin. Bunu yapmak zamanında aklınıza gelmediyse, en azından yanınızda yedek ayakkabı götürün. Şık ama aynı zamanda rahat olan bir ayakkabı, topuğunuz kırılırsa imdadınıza yetişecektir. Ayakkabınızın vurmaması için ayrıca her türlü ayakkabıya uygun olarak tasarlanmış özel çoraplardan da kullanabilirsiniz.

Zamanı olmamasına rağmen adet olursanız…

Düğün gününde adet olmak hiç de hoş bir durum değildir. Ama yaşadığınız fazla stres ve heyecan, hormonlarınızın aktivitesinde değişikliğe yol açabilir. Paniğe kapılmayın. Her şeye hazırlıklı olmak lazım deyip, yanınıza bir kutu tampon veya ped alın.

Makyajınız dağılırsa…

Sabaha kadar güzel görünmek istediğinizi biliyoruz. Tabii bunun için makyajınızı belli aralıklarla tazelemek zorundasınız. O yüzden elinizin altında tam teşekküllü bir makyaj çantası ya da en azından rötuş yapabileceğiniz bir pudra ve fırça bulundurun.

Alerjiniz nüksederse…

Vücudunuz tarafından kabul edilmeyen bir besin maddesi veya stres alerjiye neden olabilir. Alerjiniz sıradan bir güne denk gelirse, baş edilebilir ancak evlenirken olursa can sıkar. Bu nedenle her ihtimale karşı yanınızda antialerjik ilaçlar bulundurmayı ihmal etmeyin.

Olası sorunlar ve kolay çözümler

Acil durumlar için bir çantanız olmalı. Düğün hizmetleri bu çantanın düğün boyunca yakınınızda bir yerlerde olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta bir yakınınıza teslim edin ki ihtiyacınız olduğunda hemen ulaşabilmeniz mümkün olsun. İşte olası sorunlar ve pratik çözüm önerilerimiz…Sorun: Koltuk altlarınız terledi.
Çözüm: Islak mendiller.
Nasıl etki eder: Teri çeker, kötü kokuları ortadan kaldırır ve deriyi canlandırır.

Sorun: Mideniz rahatsızlandı (yediğiniz bir şeyden dolayı veya uzun süredir diyete alışan midenize aniden besin yüklemesi yapmanızdan dolayı).
Çözüm: Çantanızda mutlaka mide bulantısına, sindirime ve baş ağrılarına iyi gelen ilaçlar bulundurun.
Nasıl etki eder: Sizi rahatlatır ve iyi hissetmenizi sağlar.

Sorun: Yüzünüzde bir sivilce çıktı.
Çözüm: Kapatıcı stick kullanın.
Nasıl etki eder: Kapatıcılar kızarıklığı gizler, sorunlu bir bölgenin teninizle uyum içinde olmasını sağlar. Fondöten üzerine de rahatlıkla uygulanabilir.

Sorun: Makyajınız aktı.
Çözüm: Termal su içeren spreyler.
Nasıl etki eder: Fondöteni sabitleştirir ve tahrişleri önler.

Sorun: Rujunuz çıktı.
Çözüm: Renkli dudak parlatıcısı kullanın.
Nasıl etki eder: Dudaklarınızdaki ruju canlandırır veya ruj tamamen yok olduysa, parlaklık verir.

Sorun: Cildiniz yağdan dolayı parladı.
Çözüm: Pudra kullanın.
Nasıl etki eder: Yağ fazlasını çeker, tene pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Sorun: Ayakkabılarınız ayaklarınızı vurdu.
Çözüm: Renksiz yara bandı yapıştırın.
Nasıl etki eder: Ayakkabının ayağınızla temasını önler, ağrıyı daha az hissetmenizi sağlar. Üstelik renksiz olduğundan hiç kimse fark etmez.
 

 

kaynak: gelinin ajandası